Laboratuvarlar

Laboratuvarlar

  • Ergonomi Lab.

Ergonomi Laboratuvarında iki adedi TÜBİTAK projesinden bir adedi de BAP projesinden temin edilmiş üç adet bilgisayarımız bulunmaktadır. Ayrıca fiziksel çevre koşullarının incelenmesi amaçlı aydınlatma şiddetini, gürültüyü, nemi, hava akımını ve titreşimi ölçen cihazlar da laboratuvarımızda yer almaktadır. Daha çok araştırma amaçlı kullanılmaktadır.

  • SAP

SAP (Kurumsal Kaynak Planlama) Laboratuvarında, SAP sunucusu ile bağlantılı, 23 adet Maple İşlemci ve bir adet de kişisel bilgisayarımız bulunmaktadır. 55 m2 alana sahip olan laboratuvarımız Kurumsal Kaynak Planlama, Yönetim Bilişim Sistemleri, Sayısal Çözümleme gibi dersler için kullanılmaktadır.

  • Optimizasyon

Kurulumu yapılmış olan bir diğer laboratuvarımız ise Optimizasyon Laboratuvarıdır. Bu laboratuvarımızda BAP projelerinden ve hibe yoluyla temin edilen toplam 5 adet sunucu ve 2 Maple İşlemci bilgisayara ek olarak 30 adet PC kullanıma sunulmuştur.

  • Kurulum Aşamasında

Kurulma aşamasında olan CNC Freze tezgahı, Yağlı Kompresör, Ara depo Konveyör İstasyonu, Dağıtım İstasyonu bulunmaktadır.

Demo Settings
Header Colors
Navigation Colors
Footer Colors